Jak zdobyć uprawnienia elektryczne?

Autor: Uprawnienia-Elektyczne.pl
Jak zdobyć uprawnienia elektryczne?

Uprawnienia elektryczne SEP to kwalifikacje, dzięki którym możliwa jest praca z urządzeniami elektrycznymi. Dzięki uprawnieniom elektrycznym można prowadzić czynności związane z eksploatacją i / lub dozorem miejsca stanowiska pracy. Jak je zdobyć?

Do czego są niezbędne uprawnienia elektryczne?

Uprawnienia elektryczne są niezbędne, by móc wykonywać ogół czynności związanych z obsługą, montażem, demontażem, remontami i konserwacją urządzeń elektrycznych. Są one niezbędne w codziennej pracy, zarówno zwykłych pracowników, jak i osób pracujących w oparciu o działalność gospodarczą, które pracują pod napięciem. Szkolenie SEP jest przydatne także dla kadry zarządzającej, która nadzoruje pracę podległych pracowników. Tego typu uprawnienia są nadawane na okres 5 lat, po tym czasie należy je odnowić.

Jak zdobyć uprawnienia elektryczne?

Jak zdobyć uprawnienia elektryczne? Pierwszy krok to odbycie specjalistycznego kursu. Następnie, po ukończeniu szkolenia, można podejść do oficjalnego egzaminu w jednej z placówek SEP. Aby wziąć udział w szkoleniu i egzaminie, uczestnik musi mieć ukończone 18 lat i posiadać minimum podstawowe wykształcenie.

Jak wygląda kurs SEP?

Kursy SEP organizowane w całej Polsce dzielą się na część teoretyczną i praktyczną. Mają ona na celu przygotować do wykonywania obowiązków na stanowisku pracy, a także jak najlepiej przygotować do zdania egzaminu w oficjalnej placówce SEP. Tematyka takich szkoleń SEP jest bardzo zróżnicowana i obejmuje zarówno wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa pracy pod napięciem, jak i zasady działania urządzeń, układów urządzeń, sieci oraz układów sieciowych energoelektrycznych. Uczestnicy kursu mogą poznać od podstaw metodykę związaną z przeprowadzaniem pomiarów kontrolnych, zapoznają się także z zasadami bezpieczeństwa na stanowisku pracy, w tym między innymi z zasadami ochrony przeciwpożarowej i sposobami reanimowania osób, które zostały poszkodowane poprzez porażenie prądem.

Ile kosztuje kurs SEP?

Ceny kursów i szkoleń SEP są bardzo zróżnicowane. W zależności od tego, na jaką formę kursu się zdecydujemy (stacjonarną czy zdalną), mogą one wynieść od 100 do nawet 500 złotych za kurs. Kwota ta nie zawiera kosztów udziału w egzaminie oraz kosztów wydania certyfikatu w języku obcym potwierdzającego zdobyte kwalifikacje. Wiele firm decyduje się, by wysłać na szkolenie SEP całą grupę pracowników – jest to jak najbardziej słuszne! Wykupując kurs dla większej grupy, można bowiem liczyć na atrakcyjne rabaty.

Uprawnienia Elektryczne

Zapisz się na kurs na uprawnienia elektryczne G1 G2 G3

    Aby potwierdzić, że nie wysyłasz nam spamu, wpisz w tym polu UPRAWNIENIA